belka

Pakiety


więcej 

TO WŁAŚNIE MIŁOŚĆ


(Przeboje Polskiego Kina)

w pakiecie: (3xDVD)

Małżeństwo z rozsądku, 1966, 90 min
Lekarstwo na miłość, 1965, 95 min
Mąż swojej żony, 1960, 94 min


w sprzedaży od 20.11.2008
kup teraz
zobacz zwiastun


O kolekcji:

Kolejną kolekcją, którą Wydawnictwo Telewizji Kino Polska oddaje do rąk swoich widzów, jest inaugurujący serię „Przeboje Polskiego Kina” zbiór trzech zrealizowanych w okresie PRL-u polskich komedii o miłości, które pomimo realizacyjnej skromności i prostoty wciąż zachwycają lekkością i wdziękiem. Na TO WŁAŚNIE MIŁOŚĆ składają się filmy ukazujące zabawne perypetie trzech par: zdolnego, lecz ubogiego plastyka i córki handlarzy z bazaru Różyckiego - Małżeństwo z rozsądku, rozczarowanej niesłownym kochankiem pani architekt i przystojnego oficera MO - Lekarstwo na miłość, oraz popularnej sportsmenki i wybitnego, ale pozostającego w cieniu sławy żony, kompozytora - Mąż swojej żony.. W rozrywkowych miłosny komediach w reżyserii mistrzów gatunku: Stanisława Barei i Jana Batorego zobaczymy całą plejadę gwiazd polskiego ekranu, m.in.: Kalinę Jędrusik, Krystynę Sienkiewicz, Elżbietę Czyżewską i Aleksandrę Zawieruszankę, oraz Daniela Olbrychskiego, Andrzeja Łapickiego, Bronisława Pawlika i Bohdana Łazukę.

0 pakiecie:

Małżeństwo z rozsądku, 1966, 90 min
Wyst: Elżbieta Czyżewska, Daniel Olbrychski, Bohdan Łazuka, Bogumił Kobiela,

Lekarstwo na miłość, 1965, 95 min
Wyst: Kalina Jędrusik, Krystyna Sienkiewicz, Andrzej Łapicki, Mieczysław Czechowicz

Mąż swojej żony, 1960, 94 min
wyst: Bronisław Pawlik, Aleksandra Zawieruszanka, Mieczysław Czechowicz, Elżbieta Czyżewska, Wiesław Gołas


O autorach:

TO WŁAŚNIE MIŁOŚĆ

STANISŁAW BAREJA, JAN BATORY

Stanisław Bareja. Reżyser filmowy, scenarzysta i aktor. W 1954 roku ukończył wydział Reżyserii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi. Dyplom uzyskał dopiero dwadzieścia lat później, filmem „Mąż swojej żony”, który był jego debiutem fabularnym z 1960 roku. Zmarł u szczytu swojej kariery w 1987 roku; dopiero po śmierci doczekał się uznania krytyki, a dziś postrzegany jest jako jeden z najpopularniejszych twórców filmowych epoki PRL, autor filmów kultowych. Wyreżyserował między innymi: „Żonę dla Australijczyka”, „Bruneta wieczorową porą”, oraz niezapomniane seriale: „Kapitan Sowa na tropie”, „Alternatywy 4”, „Zmiennicy”, które wciąż cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem widzów. Mistrz trafnej obserwacji paradoksów i absurdów życia w PRL-u, zjadliwej ironii i kpiny z polskich przywar, w filmach "Poszukiwany, poszukiwana"; "Nie ma róży bez ognia"; "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz?" czy "Miś", posuniętej często wręcz do surrealizmu.

Jan Batory. Reżyser filmowy i scenarzysta. Absolwent Reżyserii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi z 1951 roku, dyplom uzyskał w 1956. Twórca poruszający się ze swobodą w wielu gatunkach filmowych; komediach kryminalnych: „Lekarstwo na miłość”, „Skradziona kolekcja”, melodramatach: „Con amore”, sensacji: „Spotkanie ze szpiegiem”, „Ostatni świadek”, tematach psychologicznych: "Dancing w kwaterze Hitlera", oraz filmach dla dzieci i młodzieży: „Karino”, "Jezioro osobliwości" i "O dwóch takich, co ukradli księżyc". Twórca odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, zdobywca polskich i zagranicznych nagród filmowych. Zmarł w 1981 roku.


w ramach serii Przeboje Polskiego Kina ukazały się również


pozostałe pakiety
newsletter
zapisz się do naszego newslettera
nowości
więcej

więcej

więcej
partnerzy:

Polski Instytut Sztuki Filmowej

SPI

Filmoteka Narodowa

Stowarzyszenie Filmowców Polskich

Studio Filmowe OKO

patroni medialni:

Przekrój

Magazyn FILM

Interia

Radio PIN

Stopklatka