belka

Pakiety


więcej 

ŁYŻKA CZYLI CHILLI


(Awangarda/Off)

w pakiecie 4xDVD zawierające kolekcje filmów i programów telewizyjnych ensemblu

w sprzedaży od 01.12.2008
kup teraz
zobacz zwiastun


O kolekcji - od Autorów:

No i stało się! Po kilkudziesięciu latach nareszcie do Państwa rąk trafia dvd z naszymi produkcjami filmopodobnymi oraz programami nagranymi dla telewizji Kino Polska. To wielkie święto dla krajowego kina, a dla nas szczególnie, ponieważ nasz głos na puszczy wreszcie został usłyszany. Ofiarowujemy waszym oczom zasadniczo prawie cały nasz dorobek. Od wczesnych produkcji fabularnych z ambicjami, do późniejszych pseudokumentalno-parafabularnych.

Nie znajdą tu Państwo fimów o problemach wielodzietnych rodzin ze Śląska, o rozterkach wielkomiejskiej młodzieży w czasach transformacji, o stosunkach damsko-męskich ukazanych przez pryzmat romantycznej miłości, o złych ludziach mających trudne dzieciństwo, o problemach związanych z egzystencjalnym pytaniem: mieć czy miedź. Nie. Nic z tych rzeczy, chociaż, gdyby się nad tym głębiej zastanowić, to właściwie filmy te o tym traktują i jeszcze o przemijaniu. Przemijaniu młodości, wysportowanej sylwetki, czy gęstego owłosienia na głowie. Jedno jest pewne: te filmy nie dadzą się Państwu żdżemnąć.

A przy okazji, parafrazując Witkacego, kto się za te filmy obraża niech się sam za gówniarza uważa. Życzymy miłego odbioru, najpierw ze sklepu, a potem z odbiornika telewizyjnego.


O autorach:

Łyżka Czyli Chilli
1993 - powołanie przez Tomasza „Waciaka” Wójcika i Michała Mendyka grupy Łyżka Czyli Chilli, która ma za zadanie uprawianie sztuki nowoczesnej poprzez m.in. tworzenie filmów krótkometrażowych. W 1998 grupa powiększyła się o Tomasza Trzosa.
Pierwsze wystąpienie miało miejsce na festiwalu WRO - Monitor Polski we Wrocławiu. W kolejnych latach filmy Łyżki pokazywane były m.in. w Muzeum Narodowym w Poznaniu i w Warszawie w ramach Festiwalu Sztuk Innych, w kilku edycjach festiwalu WRO, na Lubelskich Prezentacjach Sztuki Video, w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie – pokaz indywidualny, we Władywostoku w ramach Extrashortfilm, na Europejskim Festiwalu Sztuki Performance i Nowych Mediów „ART KONTAKT” w Lublinie, podczas spotkań PresentAkcje/wideo-performance w Toruniu, na wystawie Pop-Elita w Krakowie, podczas festiwalu Weź To Wyłącz w Warszawie, w Łodzi na festiwalu Blow Up; nakręcony także został dla Canal+ cykl „Sto sposobów jak zostać sławnym i bogatym”, współpraca z grupą Łódź Kaliska przy filmie „Buty”, niedokończony film kinowy „Kżyrzacy 2”, czy program „Oczywiście”, udział w Cow Parade. I jeszcze dwa teledyski: dla Mitch&Mitch i dla Olafa Deriglasoffa („Perełka”). Łyżka ma także w dorobku indywidualną wystawę w Galerii Zachęta pod tytułem: „Obrazy obrazy”.

Mgr inż. Tomasz Waciak-Wójcik
Najwybitniejszy polski artysta przełomu wieków. Grafik, malarz, medalier, prozaik, architekt, tancerz, autor scenariuszy RTV-AGD, reżyser, aktor, z zamiłowania prezydent Chorzowa i w końcu murarz-tynkarz ze specjalnością stadiony. Urodzony w 1966 w Warszawie. Studia: warszawska SIUR i PSA w latach 1988-89. Dyplom w 1987 w pracowni u prof. dr. hab. Jana Kossaka.
Jego artystyczne credo (kredo) zawiera się w słowach: rzetelność, subtelny realizm i prostota formy. Ulubiona technika: olej słonecznikowy. W swych pracach wprowadza widza w świat marzeń i nadrealnych przestrzeni. Ważniejsze realizacje i wystawy: Futryna – Toruń 1966, itp. itd. Sponsorzy Air Condition.

Mgr inż. Michał Maria Mendyk
Najwybitniejszy polski artysta XX wieku. Malarz, grafik, rzeźbiarz, prozaik, architekt, piosenkarz, autor scenariuszy RTV i wielu instrukcji obsługi elektronarzędzi, aktor, reżyser. Świetnie gra na akordeonie. Urodzony w 1968 roku w Warszawie. Studia na warszawskiej UMB i SRT w latach 1972-1993. Dyplom w 1994 w pracowni Jerzego Gorgonia. Jego filozofię artystyczną charakteryzują: dbałość o szczegóły, punktualność i obowiązkowość. W swych realizacjach posługuje się wszystkimi środkami wyrazu znanymi ludzkości.
Ważniejsze wystawy i realizacje:
Triennale Poezji Górskiej – Mozambik 1997,
Ognie Bengalskie – Chorzów 1999,
T-34 – Mały Modelarz

Mgr inż. Tomasz z Tych Trzos
Najwybitniejszy polski artysta doby postmodernizmu. Grafik, architekt, rzeźbiarz, poeta, aktor, autor librett i scenariuszy teatralno -TV, mim. Z wykształcenia konserwator c.o. Samouk. Studiował na: PLOP, PSA, WUR. Dyplom w pracowni mgr. Andrzeja Stolarczuka z zakresu suchej płyty. Ulubione kolory: złoty i srebrny. Do najwybitniejszych osiągnięć artysty należy zaliczyć: pejzaż Szczawnicy oraz podręczniki z zakresu skrawania cięciem i toczenia - odlewania. Podróżnik i erudyta. Obecnie na studiach doktoranckich na PURWA w Budapeszcie.
w ramach serii Awangarda/Off ukazały się również


pozostałe pakiety
newsletter
zapisz się do naszego newslettera
nowości
więcej

więcej

więcej